BRIC …aneb jak „rozvojové“ země přináší investorům slušné peníze II. díl

Indie - theExperts odborný časopis„I“

Indie - Tato země, které vévodí  3.nejpoužívanější jazyk na světě - Hindština, patří díky své ekonomice  mezi rozvíjející se trhy světových ekonomik.  S celkovým počtem přesahujícím 1,2 mld. obyvatel se tato republika řadí na 2. místo v počtu obyvatel na světě, což samo o sobě znamená velké množství pracovní síly (levné pracovní síly), protože zde existuje stále velké množství lidí, žijících na pokraji chudoby.

 

Také množství nerostných suroviny, které v dnešní době rozhodují o budoucím osudu lidstva - ropa a uhlí, skýtají mnohé investiční příležitosti. Prozatím pro výrobu elektrické energie a s tím spojeným rozvoj průmyslu, který se zde zaměřuje na výrobu těžkých strojů a elektrického zboží. Vedle těchto novodobých výrobků Indie stále ve velkém podporuje výrobu tradičních výrobků jako jsou bavlna a hedvábí, které se stalo nedílnou součástí Indického vývozového zboží.

Během posledních zhruba tří dekád se také zvýšil význam služeb a čím dál více Indů pracuje v cestovním ruchu, bankovnictví a spojích, což jsou některé sektory, do kterých je vhodné investovat.  V zahraničí jsou Indové a jejich firmy úspěšní v oblasti IT, talentovaní indičtí vědci si nezřídka volí kariéru v Silicon Valley nebo prestižních amerických vědeckých ústavech, což z IT a vědy dělá další velmi zajímavé sektory pro vhodnou investici.

V Indické republice není velké riziko pádu vlády, tzn. země je pro Vaše peníze vhodná  a stabilní.   

„C“


Čína

http://theexperts.cz/byznysexpert/finance/29-proc-sve-investice-smerovat-do-ciny-a-proc-ne

 Tomáš Hausler

redaktor rubriky Byznys

Reklama dole