8. 1 Základy LinkedInu

LinkedIn je v dnešní době hlavním nástrojem pro personální oddělení a HR specialisty, kteří vyhledávají vhodné kandidáty na vybrané specializované pozice hlavně v oblasti managementu a IT. Důležitým prvkem jsou pracovní kontakty. Tzv. spojení jsou rozdělena kategorickým stupňováním.

Spojení první třídy zahrnuje osoby, které přímo znáte. Druhý stupeň je již brán přes prostředníka a nakonec spojení třetího stupně znamená neznámé osoby, popřípadě se shodnou položkou v profesním zaměření nebo skupině. Výhodou LinkedInu  je jeho seriózní a formální podstata, proto je ideálním místem pro hledání pracovních příležitostí. Se svojí nabídkou přichází a oslovuje hlavně specialisty v jednotlivých oborech. V této souvislosti lze využít i inzerování v rámci placených služeb, které v sobě zahrnují nadstandardní funkce profilu a jeho zobrazování ve výsledcích vyhledávání. O své důvěrné informace se však nemusíte bát. Stejně jako mnoho dalších sociálních sítí i LinkedIn v roce 2006 změnil svou bezpečnostní politiku a rozšířil funkce o nastavení soukromí.

LinkedIn se v posledních letech snaží o přilákání nejen jednotlivců, ale samozřejmě i velkých firem. Koncem roku 2013 došlo ke spuštění tzv. Showcase Pages. Tyto stránky umožňují hlavně velkým společnostem upozornit na své produkty odděleně pod záštitou jedné značky. LinkedIn se tak přibližuje ostatním sociálním sítím na internetu a zatraktivňuje a zpřehledňuje své uživatelské prostředí. Jak se v prostředí Linkedinu pohybovat, si přiblížíme v dalším článku.

 

Reklama dole